برای خرید تجهیزات آَشپزخانه خانگی باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

خرید بک لینک

ورود اعضا
شناسه :
گذرواژه :
فراموشی رمز عبور
برای خرید تجهیزات آَشپزخانه خانگی باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

هدف از تولید لوازم خانگی راحت تر شدن امور روزمره ی خانه داری می باشد. این وسایل عموما باعث رفاه بیشتر انسان گردیده است و سطح رفاه را افزایش داده اند. همچنین این محصولات خانگی در افزایش کیفیت بهداشت و تغذیه نقش به سزایی داشته اند. در زندگی امروزه اهمیت وقت و سرعت عمل بیشتر از قبل شده است. وسایل آشپزخانه که یک شاخه از لوازم خانگی هستند برای پخت سریع و آسان غذا طراحی شده اند. در این مقاله به معرفی و بررسی چهار محصول پر طرفدار و پر مصرف که در آشپزخانه نقش به سزایی دارند خواهیم پرداخت.

برای خرید تجهیزات آَشپزخانه خانگی باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

سینک ظرفشویی:

سینک ظرفشویی در دکوراسیون آشپزخانه و منزل نقش بسیار موثری دارد. سینکهای ظرفشویی دارای چندین مدل می باشند و حتی نوع نصب آنها نیز متفاوت است. بسیاری از کارهایی که به صورت روزمره در آشپزخانه انجام میشود توسط سینک ظرفشویی می باشد. معمولا سینکهایی که همراه با سینی هستند پر طرفدارتر می باشند. سینکهای ظرفشویی از لحاظ جنس به سه گروه شیشه ای،استیلی و گرانیتی تقسیم میگردند. سینک استیلی رایج تر از دو مدل دیگر می باشد و به صورت روکار یا توکار عرضه میگردد. سینک شیشه ای دارای ظاهری زیبا بوده و در واقع ترکیبی از شیشه و استیل می باشد. سینک گرانیتی نیز دارای طراحی خاص بوده و دارای مقاومت بسیار زیادی میباشد. سینک گرانیتی دارای خاصیت ضد لک بوده و معمولا از گرانیت تولید میشود. بسته به نوع دکوراسیون آشپزخانه میتوانید هر یک را با مدل نصب آن انتخاب نمایید. سینکهای روکار معمولا آب را درون لگن نگه میدارند و از پاشیدن آب به اطراف سینک جلوگیری می نمایند. سینکهای توکار زیباتر از مدلهای دیگر می باشند اما ممکن است حین کار با سینک، قطرات آب به بیرون پخش گردد. سینکها در اندازه های بسیار متنوعی عرضه میگردند که بسته به فضای آشپزخانه تان میتوانید مناسب ترین را انتخاب نمایید. سینکها در مدلهای تک لگنه و دو لگنه نیز عرضه میگردند که بسته به میزان مصرفتان میتوانید گزینه ی مطلوب تر را انتخاب نمایید.

هود آشپزخانه:

هود در آشپزخانه دارای نقش بسیار مهمی می باشد. در حین پخت و پز هود میتواند بو و دود و بخار را جذب نماید و هوای آشپزخانه را تصفیه نماید. هود آشپزخانه معمولا به دو صورت عرضه میگردند. هودهایی که دارای خروجی بوده و بوی دود و گرد و غبار را جذب نموده و به بیرون میفرستد و نوع دوم هودهایی هستند که ذرات آلوده ی هوا را جذب نموده و سپس هوای پاک و تصفیه شده را به آشپزخانه بر میگردانند. نوع دوم برای افرادی مناسب است که به هر دلیل امکان نصب دود کش را ندارند. فیلترهای ذغالی که درون این هودها قرار دارند هوای تمیزی را تولید میکنند اما به اندازه نوع دودکش دار موثر نیستند. هودها دارای مدلهای مختلفی همچون هود مخفی، هود زیرکابینتی، هود شومینه ای و هود مورب می باشند. هودهای شومینه ای رایج تر از مدلهای دیگر هستند. در مدلهای شومینه ای مس و فلزهای اکسید نشدنی وجود دارد که برابر گرما بسیارمقاوم هستند و نظافتشان نیز راحت تر است.

فر توکار:

فر توکار در آشپزخانه های مدرن امروزی به وفور یافت میشود. با حذف شدن اجاق گازهای مبله و قدیمی دیگر بسیاری ازافراد به دنبال خرید جداگانه اجاق گاز و فر می باشند. فر توکار فاقد هرگونه حرارت و اشعه مضر می باشد و تمامی غذاهای دلخواهتان را با کیفیت بسیار مناسب و در کوتاه ترین زمان پخت می نماید. فرهای توکار دارای دو مدل برقی و گازی می باشند که هر یک معایب و مزایایی دارند. برای مثال مدل گازی این فر رطوبت غذا را بیشتر از نوع برقی حفظ میکند و باعث میشود غذا پس از پخت خشک نشود. در عوض فرهای توکار برقی دارای راندمان حرارتی بسیار بالاتری هستند و برای پخت غذاهایی همچون کلوچه،کیک،شیرینی و ... بسیار مناسب می باشند.

گاز رومیزی:

امروزه گازهای رومیزی پرطرفدارتر از همیشه هستند. این مدل گازها در مقایسه با نوع مبله فضای بسیار کمتری را اشغال می نماید و دارای ظاهری زیبا می باشند. بسیاری از این گازهای رومیزی دارای صفحه کلید لمسی بوده و درجه حرارتشان بسیار بالا می باشد. گاز رومیزی اگر همراه با فر توکار ترکیب و خریداری شود یک ترکیب فوق العاده و بی نظیری برای پخت انواع و اقسام خوراکها به وجود می آورند. بسیاری از مدلهای گاز رومیزی دارای خاصیت ضد خش و سنسور دیجیتال می باشند.