خرید بک لینک

ورود اعضا
شناسه :
گذرواژه :
فراموشی رمز عبور
دانستنی های سفر به تونس

تونس کشوری در شمال قاره افریقا و جنوب دریای مدیترانه می باشد و پایتخت آن نیز به همین نام است. این کشور به نگین افریقا معروف است. کشور تونس دارای پیشینه و غنای تاریخی و فرهنگی می باشد. این کشور یکی از بهترین مقاصد گردشگری در دنیا می باشد. شهر تونس شهری آرام و مسافر پذیر می باشد.

آب و هوا

آب و هوای شمال تونس در سواحل دریای مدیترانه هوا معتدل و مرطوب می باشد یک از مقاصد محبوب تور لحظه آخری برای گردشگران است. در این نواحی جنگل هایی به چشم می خورد و نسبت به سایر قسمت های تونس حاصلخیز تر است. اما به طور کلی آب و هوای تونس گرم و خشک می باشد. بهترین زمان سفر به تونس ماه مارچ زمان نوروز می باشد که هوا ملایم و مرطوب می باشد. در این کشور چندین دریاچه وجود دارد که با گرم شدن هوا خشک شده و پوشیده از نمک است.

دیدنی های تونس

صحرای تونس

صحرا یکی از جاذبه های طبیعی تونس می باشد. پیشنهاد می کنیم حتما در سفر به تونس به صحرا بروید، به صدای سکوت صحرا گوش کنید. صحرا عجیب و باشکوه است. روی شن های داغ راه بروید، سوار شتر بشوید و از تماشای غروب آفتاب لذت ببرید.

آمفی تئاتر ال جم

معماری ساختمان این آمفی تئاتر که در زمان رومی ها ساخته شده است از بهترین نمونه های ساخته شده در جهان می باشد. این اثر تاریخی در یونسکو به ثبث رسیده است.

جزیره جربا

در این جزیره هنرمندان خیابانی این شهر را تبدیل به موزه ای رنگارنگ کرده اند که بسیار مبتکرانه و خلاقانه می باشد . علاوه بر این از دیدن بازارها هنرهای دستی و ساحل های دیدنی نیز لذت می برید. این حزیره محل مناسبی برای دراز کشیدن روی شن ها و آفتاب گرفتن و لذت بردن از آب و هوای مدیترانه ای می باشد. همینطور می توانید در مورد سفر با تور ارزان و تور لحظه آخری مطالب بیشتری را در سایت ببینید.

سیدی بو سعید

سیدی بوسعید روستایی کوچک و صخره ای و بسیار زیبا می باشد. این روستا سالیان طولانی مورد علاقه ی هنردوستان و هنرمندان بوده است. معماری جالب و زیبای آن بسیار چشم گیر می باشد. ساختمانهای سفید با ترکیب آبی مناظر زیبایی را بوجود آورده است.

تابارکا

شهر تابارکا از شهر های تونس و یک استراحت گاه دلپذیر در کنار دریا میباشد . در این مکان شما می توانید غواصی کنید شیرجه بزنید و حسابی لذت ببرید.

کلیسای سنت لوئیس

این کلیسا در هفت کیلومتری شهر تونس بر روی تپه های قدیمی به نام بیرسا قرار گرفته است. مهعماری این کلیسا زیبا و دیدنی است. این کلیسا تنها کیسای جامع تونس می باشد و به نام کلیسای کاتلک روم معروف می باشد.

مسجد زیتونیه تونس

این مسجد یکی از معروفترین مساجد تونس می باشد. در گذشته درخت زیتونی در حیاط این مسجد وجود داشته که در زیر آن جمع می شدند و به تدریس می پرداختند به همین دلیل به نام زیتونیه نامگذاری شده است.

The Medina

این قسمت از شهر تونس بخش قدیمی آن می باشد که آثار تاریخی و ساختمانهای قدیمی در آن وجود دارد که متعلق به دوران رومی، اسلامی و عثمانی می باشد. در میان ساختمان ها ی مدرن و نوساز تونس این بخش از شهر در قلب تونس واقع شده است. شما در این بخش شهر می توانید خانه های قدیمی، مسجد و سایر المان ها ی معماری قدیم تونس را مشاهده نمایید. جزئیات بیشتر در مورد تور ها را می توانید در سایت سفر باتو مشاهده کنید.

غذا

غذاهای تونسی تاثیر گرفته از عناصر عربی بربر اروپایی و شرق آسیا می باشد. اگر از دوستداران شیرینی جات هستید حتما در این کشور به شما خوش خواهد گذشت چرا که آنها لیست بلند بالایی از انواع شیرینی های خوشمزه را به شما ارائه خواهند داد. خوب است در سفر به تونس نام تعدادی از غذاهای معروف و محبوب آنها را بدانید و امتحان کنید. بریک، فریکاسه، لب لبی، هریسا، تاژین، بمبلونی تعدادی از غذاهای معروف این کشور می باشد.