خرید بک لینک

ورود اعضا
شناسه :
گذرواژه :
فراموشی رمز عبور
پارتیشن اداری چیست؟

پارتیشن اداری

لغت پارتیشن (partition) به معنای تقسیم , تفکیک و جدا کردن است و به حائل , دیوار یا تیغه ای که باعث تفکیک قسمت های یک محیط باشد هم پارتیشن گفته می شود , خواه این فضا , فضای یک هارد دیسک رایانه ای باشد , خواه فضای یک نمایشگاه یا این که این که تالار مطالعه یک مرکز آموزشی .

بر این اصل پارتیشن های فیزیکی که در دو نوع کلیدی پارتیشن تک جداره و پارتیشن دو جداره ساخته می گردند , امکانات جداکننده ( Divider ) کاذبی می باشند که به منظور جدا سازی فضاهای داخلی مورد استفاده قرار میگیرند .

از طریق بکارگیری پارتیشن ها نیز می توان یک فضای وسیع را به مناطق و بخش های گوناگون تقسیم کرد و نیز بهترین بهره را از یک فضای کوچک گرفت. در واقع امکان های متنوع و مختلف جدا کننده ها سبب می شود تا در صورت به کار گیری مطلوب و اصولی از آن ها , تغییرات قابل ملاحظه ای در کاربری یک محیط شکل بگیرد .

تغییراتی که صرفا در نمای ظاهری و جلوه بصری چیدمان داخلی یک محیط خلاصه نشده و از ارتقاء بازدهی پرسنل گرفته تا تسریع در فرایندهای کاری و چه بسا میزان مصرف انرژی یک تیم را تحت تاثیر قرار می دهد .

به کار گیری از پارتیشن ها در تمام فضا های خانگی , اداری و صنعتی از قبیل اداره ها , مجتمع های فروشگاهی , مراکز بیمارستانی و درمانگاهی , مرکزهای آموزشی , پژوهشی و رسانه ای , باشگاه های ورزشی , کارگاه ها , منازل مسکونی , کتابخانه های همگانی و . . . امکان پذیر است .

گرچه در بعضی مورد ها همچون منازل مسکونی به کارگیری از پارتیشن عمدتا به دلیل زیبایی و یا این که استفاده باصرفه از محیط صورت می‌گیرد , اما در اداره ها و موسسات , کاربردهای بیشتری را دربر می گیرد. از بالابردن نظم محیط کاری و نگهداری حریم خصوصی و در اختیار گرفتن بهتر پرسنل گرفته تا کاهش مزاحمت های دیداری و شنیداری .

پارتیشن تک جداره چیست؟

در پارتیشن های تک جداره همان گونه که از نام آنان پیداست از یک لایه متریال ام دی اف یا نئوپان یا آلومینیوم استفاده می شود , در نتیجه سبک تر بودن و امکان جابجایی بهتر و نصب راحت تر و پرسرعت تر از مزیت های آنان به شما می‌رود , همینطور ارزش و قیمت تمام شده آن ها بسیار پایین تر از مدل دو جداره است . ولی تک جداره بودن و اسکلت باریک این دسته جدا کننده سبب می شود تا امکان آکوستیک بودن نداشته و عایق خوبی برای صدا و حرارت نباشند .

ازجمله دسته های متداول پارتیشن تک جداره که در سه ارتفاع کوتاه , نصفه بلند و بلند ساخته می گردند , می شود به پارتیشن هایی اشاره نمود که در ساخت آنان از پانل ام دی اف 16 میلیمتری یا این که شیشه 6 میلیمتری استفاده می شود .

پارتیشن تک جداره ام دی اف گرچه نظیر بقیه گونه ها عایق نمیباشد ولی نارسایی اضافه آن منجر می شود تا اتلاف انرژی کمتری داشته باشد , همینطور امکان بکارگیری به عنوان یک جزء دکوراتیو در محیط را از طریق پباده سازی های متنوع داراست .

پارتیشن دوجداره چیست؟

به نوعی از جدا کننده ها که در آن از دو لایه متریال به موازات یکدیگر استفاده می شود , پارتیشن دو جداره می گویند . این دسته پارتیشن مطلوب محیط های اداری , مرکز ها درمانی , آموزشگاه ها ، غرفه سازی و ... است .

گرچه امکان دارد تفاوت هایی ظاهری در پارتیشن های دو جداره ای که شرکتهای گوناگون می‌سازند وجود داشته باشد ولی ویژگی کلی آن‌ها یکسان است .

عموما پارتیشن های دو جداره در فریم های بزرگ و یک تکه ساخته می گردند و به دلیل مقاومت و استحکامی که دارا‌ هستند , فاقد ستون های مازاد جهت ثابت ماندن بر روی زمین میباشند , از سوی دیگر به جهت این که خطوط زائد در پباده سازی پروفیل حذف می گردند , این کار زیبایی دو چندان را برای جدا کننده و پارتیشن در بر دارد.

ضخامت پارتیشن های دو جداره متعدد بوده و برای مثال برای پارتیشن های ام دی افی دامنه تغییر ضخامت آن از 8 تا 25 میلیمتر است . طول پارتیشن بسته به پیشنهاد مشتری و اقتضائات گردش هوا , مصرف انرژی و عایق صوتی بودن و نیز کاربری مدنظر قادر است در چهار مقدار کوتاه , نصفه بلند , بلند و تا ارتفاع سقف ساخته شود .

خصوصیات و مزایای پارتیش های دو جداره

این پارتیشن ها استحکام بالایی داشته و خود ایستا می‌باشند .

پارتیش های دو جداره عایق های خوبی از حیث صوتی و حرارتی هستند .

قابلیت به کار گیری از طرح های متفاوت لوگو یا این که شعار بر روی قسمت های شیشه ای پارتیشن وجود دارد .

به کارگیری از پرده کرکره مابین شیشه ها امکان پذیر است .

می توان کابل های کانال و سیستم و بقیه موارد تاسیساتی را از داخل پارتیشن عبور داد .

ادغام دو جداره چوب و شیشه عایق حرارتی مناسبی است .

قابلیت ارتقاء خواص آکوستیکی ( ضد صدا ) پارتیشن از روش اضافه کردن فوم های آکوستیک موجود است .

می توان قفل و بقیه امکانات ایمنی را بر روی این پارتیشن ها نصب کرد و مهندس پارتیشن ساز در ارئه انواع خدمات ایمنی آزاد است.

بسته به مدل روکش پارتیشن قادر است در برابر رطوبت , سایش , خش و تغییرپذیری در طول زمان مقاوم باشد .

نگهداری بدون نقص حریم محرمانه پرسنل و جداسازی مناطق و واحدها امکان پذیر است .

مدلهای مرسوم پارتیشن دو جداره

پارتیشن دو جداره ام دی اف

پارتیشن دو جداره شیشه ای

پارتیشن دو جداره آلومینیومی